Konwencja wyborcza KUKIZ15. Przemówienie Stanisława Tyszki

Jedynka w stolicy, wicemarszałek Sejmu, prawnik, doktor nauk humanistycznych, poliglota, ojciec dwójki dzieci, Stanisław Tyszka.

"Szanowni Państwo, Paweł mi pokazuje, żebym mówił bardzo krótko, więc trzy zdania. Jestem bardzo szczęśliwy, że z tego naszego sojuszu z Ruchem 5 Gwiazd, między innymi dlatego, że studiując 5 lat we Włoszech patrzyłem, widziałem jak Włosi się budzili po to, żeby odzyskać we własnym państwie władzę i jestem przekonany, że nam też się to w Polsce uda.

W Parlamencie Europejskim chcemy walczyć o te wartości, o te idee, o które walczymy w polskim parlamencie od 4 lat. To są m.in. projekty Poniedziałków Wolności, kwestia prostego jasnego prawa, niskich prostych podatków, deregulacji, odbiurokratyzowania gospodarki. W Warszawie mamy wspaniałą listę 10. osób. Dwa ciekawe fakty, jest to najmłodsza lista w stolicy, myślę, że każdy znajdzie dla siebie najlepszego kandydata, a drugie, wśród kandydatów nie ma żadnego byłego działacza PZPR-u – Potrafisz Warszawo – w odróżnieniu od konkurencji."